2. kapitola - Záhadné Concorde (2/8)

29. prosince 2011 v 21:53 | Anna Volfová |  Kniha CONCORDE
...Když jsme vstoupili do její kanceláře, která svým vybavením připomínala spíše menší obývací pokoj, šla Joane McBellová rovnou k věci:
"Normálně se nesmí, to co jsem udělala. Nikdy se nesmíme prozrazovat okolnímu světu a nikdy nikdo z venčí o nás nesmí vědět. Mohly by z toho být velké koplikace a možná i války. Kdyby se někdo z vašeho světa dozvěděl, že existuje ten náš, chtěl by také umět kouzlit a čarovat. Bouřil by se. A ti od nás zase nesmí vědět o tom vašem světě, protože by ten svět chtěl každý navštvit a mohl by se i prozradit. Jediný, kdo o dalších světech ví, je naše ministerstvo a to má zakázáno se vůbec o něčem takovém zmiňovat pod velice přísnými tresty. Takže vás chci požádat, aby jste nikdy nikomu neřekli svůk původ a nic podobného. Prosím slibte mi to!"
Podívala jsem se na Marču a ta na mě. Pak jsme obě přísahali, že nikomu nic nevyzradíme.
"A jen tak ze zvědavosti, paní McBellová, co byste dělala, kdybychom nepřísahali?" zeptala se Marča podle mého názoru trochu hloupě, ale odpověď byla docela zajímavá.
"Nechala bych vás naprosto všechno zapomenout a poslala bych vás zpět. Máme na to specielně fialový prášek, o kterém ví také jenom naše ministerstvo a smí se používat jen ve vyjímečných příležitostech," a ukázala na skleničku plnou něčeho fialového ve své prosklené skříni.
"Ale teď k tomu hlavnímu - proč jsem vás poslala z vašeho světa pryč a proč vás tady tak nutně potřebuji. Je to docela dlouhá historie a tak to zkrátím. Protože jsou stoupající záhadné případy a nikdo je neřeší, stoupá i nespokojenost obyvatel našeho světa a klesá popularita v našem městě. Proto mě moji nadřazení povýšili a zadali mi tento úkol. Řekli, že si můžu na svůj úkol najmout lidi, kteří to zvládnou, ale maximálně pět. To jsem taky udělala, pomocí nekromantu - přístoje, který vyhledá osoby, které se nejlépe hodí k danému úkolu. Byly jste to vy dvě, jedna elfka z Atersaltu, vlkodlačice z Mortomie a jedna Sanabilistka z Aphoteke. Sanabilista je heeler nebo-li léčitelný," dopověla svůj výklad Joane McBellová.
"Normálně bych vám za to měla platit, ale protože nic nevíte o tomto světě, mohla bych vám místo toho platit luxusní školu, kde se naučíte všechno od A do Z. Učí se tam každý den, až na neděli a středu, kdy je volno. Každý den je učení rozložené po celém dni, často od devíti až do osmi večer. Budete ubytovaní na koleji s vyšimi novými kolegy a budete rozvíjet své dovednosti. Po dvou týdnech účinné práce ve škole je celý týden volna. Po každém druhém...

(Pokračování příště - 28.12.2011)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama