1. kapitola - Náznaky (4/5)

29. prosince 2011 v 21:33 | Anna Volfová |  Kniha CONCORDE
...zarovnat do země. Raději to nechám být.
Doma jsem ale na to nepřastala myslet - ale nevím z jakého důvodu, prostě mě to nějak přitahovalo. Nakonec jsem zapla počítač a zadala do Googlu: "papírnictví Concorde".
Ať jsem hledala, jak jsem hledala, žádné papírnictví Concorde jsem nenašla. Pouze výrobky Concorde, kterých máme doma už beztak dost.
O týden později
Rozhodli jsme se vyrazit si do města a zabrat celé odpoledne nakupováním. Prolezli jsme sand každičký obchod v oblasti 500 metrů každým směrem od náměstí. Nakonec jsme se vydali trochu dál a... no vlastně jsme tak trochu v našem velkém městě zabloudili. Prošli jsme něolik průchodů, podlobími a úzkými uličkami a Jenny si vzpomněla, že potřebuje pár nových sešitů do školy. Protože se nám nechtělo vracet takovou dálku (nebo jsme spíš moc netrefili), zeptali jsme se náhodnýho kolemjdoucího, kde najdeme nejbližší papírnictví.
"Běžte rovně asi 50 metrů, zabočte doprava a po dalších 20 metrech doleva. Projděte pod podloubím a nakonci uličky zahněte doprava, na rohu najdete papírnictví," odpověděl nám vlídně pán s buřinkou a pokračoval ve své cestě.
Nevím, zda-li to je mojí špatnou orientací, nebo tím, že jsem se s Jenny do něčeho zapovídala, ael nějaké odbočky jsme přešli a u dalších jsme zahli špatně nakonec to dopadlo, že jsme začali bloudit (už zase). No a potom se to stalo... zahlédli jsme papírnictví Concorde, vypadalo luxusně a bylo prosklené. Rozhodli jsme se, že vejdeme dovnitř.
Mezitím, co si Jenny kupovala potřeby do školy, jsem se po obchodě porozhlédla. Měli tu především kancelářské potřeby, papíry, skicáky a všechno, co by papírnictví mělo mít. Měli velký výběr v sortimentu a nízké ceny, tak jsem se rozhodla si taky něco koupit. Zalíbïl se mi blog FISHBONE a jedna propiska. Když jsem zaplatila, prodavačka mi vitiskla účtenku. Jako vždycky jsem si ji prohlédla, ale tentokrát se mi něco nezdálo. Ceny byly v pořádku a všechno ostatní snad také, ale tomu pocitu jsem se neubránila.
Když jsme vyšli ven, zeptali jsme se zase náhodného kolemjdoucího, kudy se dostaneme na námstí Míru. Cestou jsme se zeptali ještě asi třikrát a nakonec jsme se dostali na naše dobře známé místo. Mezím se ale už trochu setmělo, tak jsme se rozroučily a šly domů.
Hned po večeři (mimochodem - měli jsme krokety) jsem se rozhodla znovu si pročíst moji účtenku. Zdálo se, že papírnictví Concorde byl opravdu seriózní podnik, na účtence měl dokonce telefonní číslo (497281104). Chvilku jsem ještě zkoumala znak od znaku a pak mi to došlo - mají trochu moc vysoké číslo účtenky a navíc je tam asi dvákrát ta C, co vypadá jako 0. Stejný znak na účtence jsem viděla přece i na památníku na náměstí! Mohlo by to spolu nějak souviset?(Pokračování příště - 2.11.2011)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama