Říjen 2011

1. kapitola - Náznaky (3/5)

5. října 2011 v 0:01 | Anna Volfová |  Kniha CONCORDE
...je, mějte se dobře a nashledanou!"
"Počkejte, takže je to jen nějaký nepovedený vtip? Vy... vy... budu vás žalovat!"
zavěsila jsem telefon a konečně jsme se začaly smát. Uznávám, že to na první telefonát dopadlo docela dobře. A teď byla na řadě Jenny...
4-9-3-5-8-6-5-4-3 ... "Ahoj miláčku, to jsi ty? Voláš brzy, obvykle ti ty nákupy trvají o něco déle. Prosím tě, mohla by jsi koupit něco, co zaměstaná děti? Však víš, Pája a Marek jsou hrozně zvědaví a my přece nestojíme o to, aby někdo rušil naše soukromí... Nejlepší bude nějaká hra na počítač. Co myslíš?"
"Óó miláčku, myslím, že postačí "Need For Speed" nebo tak něco. Jasně že chci, aby nás nerušili a přibalila jsem ještě něco navíc k těm nákupům - hádej miláčku, je to něco jen pro nás dva. Víš co? Nechám tě chvilku pemýšlet... Pá!"
A než stačil cokoliv říci, Jenny telefon zavěsila. Musím uznat, že jí se to opravdu povedlo. Dobrých 10 minut jsme se ještě smáli. A takhle to pokračovalo dál...
Nakonec se nám podařilo vytočit i nedostupné "papírnictví Concorde" a zmrzlinářství i s kavárnou. Největším úspěšným telefonátem dne ale asi byl hned ten druhý - Jennyin. A ani jsme tolik peněz neutratili.
A to znamená, že jsme si došly na další zmrzlinu - já na Belgickou čokoládu a Jenny na Vanilkovou, naše nejoblíbenější. Pak jsme si jako obvykle sedly na lavičky u kašny na malém náměstí Míru a soutěžili v tom, kdo uvidí víc aut (já červených a Jenny modrých). No a tentokrát jsem měla štěstí já - že by to bylo tím pátkem 13.?
Nakonec jsme si všimli zlaté pamětní desky před kašnou. Nikdy jindy předtím jsem jí nevěnovala pozornost, ale teď jsem měla chuť si ji prohlédnout. Evidentně neměla se zlatrem nic společného, jen tu barvu z Číny. Byla špatně zasazená v zemi a bylo na ní napsané "CONCORDE", přičemž obě C spíše připomínaly nuly (0).
CONCORDE
Něco mi ty "C" připomínaly, ale nemohla jsem si vzpomenout. Jenny asi také tento nápis zaujmula a rozhodla se špatně zapadlou desku ze země vyndat. Podařilo se jí to docela lehce, ale v ničem jí to nepomohlo. Pod deskou se akorát usídlili různí brouci a na desce z druhé strany bylo mazlavé bláto. Pomohla jsem Jenny desku opět...

(Pokračování příště - 19.10.2011)