1. kapitola - Náznaky (2/5)

28. září 2011 v 0:01 | Anna Volfová |  Kniha CONCORDE
...společné nepřítelkyni doporučený dopis se sdělením o milionové výhře, nebo zaměnit kočku staré paní Bočanové za kocoura pana Málka - ani jeden by nepoznal rozdíl (A to už je co říct.).
Naštěstí mě z těchto vysoce inteligentních nápadů vysvobodí právě Kelly, která nám zvoní na zvonek. Rychle seběhnu po schodech dolů a otevřu ji.
"Ahoj Mari, tak co, vymyslela jsi něco?" přivítá mě a já ji odvětím:
"Bohužel ne, ale hodně jsem přemýšlela. A ty? Řekni mi, že se nebudeme celé odpoledne nudit..."
"Doufám že ne, ale můj nápad je nic moc. Můžeme provolávat nahodilá čísla u místní telefonní budky, bude to stát sice hodně peněz, ale někdo aspoň nebudeme muset celý den vymýšlet, co budeme dělat. Tahle hra mě už totiž omrzela."
"Tak to jsme na tom stejně. A mimochodem Jenny, někdy si myslím, že by ti neuškodilo schodit trochu IQ - jsi až moc geniální a tím i dokonalá!" polichotím ji (i když to asi tak nevypadá) a říkám si, jaké mám štěstí. Asi to bude tím pátkem 13.
Jenny se mému vtípku zasměje, a poděkuje (Odkdy se za to děkuje?).
"Jenny, počkáš prosím chvilku? Dojdu si vybrat prasátko."
"Jasně. Není problém."
Asi se teď ptáte, proč pořád ještě mám to prasátko jako dětskou kasičku, ale na tohle znám jednoduchou odpověď: mě se prostě líbí a to mi nikdo neodepře. A navíc je na něm napsané "Můj první milion.", když jsem byla ještě menší, doufala jsem, že tam někdy ten milion budu mít. Jen si to představte: milion v malém modrém prasátku jako kasička. A pak si ještě představte, jak byste s tím milionem naložili - co byste si koupili?


7-2-3-5-9-7-6-4-3 ... "Dobrý den, tady Marcela Nováková. Kdo volá?"
"Dobré odpoledne, paní Nováková, tady pan Málek z policejní stanice. Rád bych vás upozornil, že váš syn byl včera večer nepřijatelně podnapilý a udělal velký skandál na ulici. Navíc mu ještě nebylo 18. Prosím přijeďte si pro něj ještě dnes."
"Panebože! Že by David pil? To snad ne. Vždyť to byl vždycky takový hodný hoch. A je tak mlád, je mu teprve 16 let. Není to nějaký omyl?"
"Omyl? Ne, ale co byste řekla, kdyby bylo dnes 1. dubna? Tak jako že...

(Pokračování příště - 5.10.2011)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama