Září 2011

1. kapitola - Náznaky (2/5)

28. září 2011 v 0:01 | Anna Volfová |  Kniha CONCORDE
...společné nepřítelkyni doporučený dopis se sdělením o milionové výhře, nebo zaměnit kočku staré paní Bočanové za kocoura pana Málka - ani jeden by nepoznal rozdíl (A to už je co říct.).
Naštěstí mě z těchto vysoce inteligentních nápadů vysvobodí právě Kelly, která nám zvoní na zvonek. Rychle seběhnu po schodech dolů a otevřu ji.
"Ahoj Mari, tak co, vymyslela jsi něco?" přivítá mě a já ji odvětím:
"Bohužel ne, ale hodně jsem přemýšlela. A ty? Řekni mi, že se nebudeme celé odpoledne nudit..."
"Doufám že ne, ale můj nápad je nic moc. Můžeme provolávat nahodilá čísla u místní telefonní budky, bude to stát sice hodně peněz, ale někdo aspoň nebudeme muset celý den vymýšlet, co budeme dělat. Tahle hra mě už totiž omrzela."
"Tak to jsme na tom stejně. A mimochodem Jenny, někdy si myslím, že by ti neuškodilo schodit trochu IQ - jsi až moc geniální a tím i dokonalá!" polichotím ji (i když to asi tak nevypadá) a říkám si, jaké mám štěstí. Asi to bude tím pátkem 13.
Jenny se mému vtípku zasměje, a poděkuje (Odkdy se za to děkuje?).
"Jenny, počkáš prosím chvilku? Dojdu si vybrat prasátko."
"Jasně. Není problém."
Asi se teď ptáte, proč pořád ještě mám to prasátko jako dětskou kasičku, ale na tohle znám jednoduchou odpověď: mě se prostě líbí a to mi nikdo neodepře. A navíc je na něm napsané "Můj první milion.", když jsem byla ještě menší, doufala jsem, že tam někdy ten milion budu mít. Jen si to představte: milion v malém modrém prasátku jako kasička. A pak si ještě představte, jak byste s tím milionem naložili - co byste si koupili?


7-2-3-5-9-7-6-4-3 ... "Dobrý den, tady Marcela Nováková. Kdo volá?"
"Dobré odpoledne, paní Nováková, tady pan Málek z policejní stanice. Rád bych vás upozornil, že váš syn byl včera večer nepřijatelně podnapilý a udělal velký skandál na ulici. Navíc mu ještě nebylo 18. Prosím přijeďte si pro něj ještě dnes."
"Panebože! Že by David pil? To snad ne. Vždyť to byl vždycky takový hodný hoch. A je tak mlád, je mu teprve 16 let. Není to nějaký omyl?"
"Omyl? Ne, ale co byste řekla, kdyby bylo dnes 1. dubna? Tak jako že...

(Pokračování příště - 5.10.2011)

1. kapitola - Náznaky (1/5)

14. září 2011 v 0:01 | Anna Volfová |  Kniha CONCORDE
KAPITOLA 1.
NÁZNAKY
(vypráví Marianne)
Dnes je pátek, 13. Tento den pokládá většina lidí za nešťastný nebo smolný, ale já jsem takové lidi nikdy nepochopila. Vždyť je to ojedinělý den! Kolikrát v roce ho můžete zažít? Většinou jen jednou a díky tomu podle mě také přináší štěstí. Jako příklad si můžeme vzít dnešek - ve škole jsem dostala jedničku a přitom jsem nepsala žádný test, nikdo mě nevyzkoušel, nedostali jsme žádný domácí úkol a žádná učitelka si nevšimla, že jsem předbíhala ve frontě na oběd. Navíc jsem cestou domů našla kovovou padesátikorunu, a tak jsem si rovnou s Jenny koupila zrmzlinu.
Jenny je moje nejlepší kamarádka už od školky - vzpomínám si na první den, jak jsem vstoupila s mamkou do dveří a viděla spoustu dětí, jak se perou o plyšáky, strkají se u malého dřevěného krámku, hází po sobě velké molitanové kosty a jak si navzájem kradou Barbie do domečku pro panenky. Jen Jenny byla sama u umělé kuchyňky a předstírala, že peče bábovku a zdálo se, že se dobře baví. Pak jsme se na sebe podívali a ihned se jsme se jedna druhé zalíbili. Šla jsem k ní zeptala se jí:
"Ahoj, já jsem Marianne, ale říkej mi prosím jen Mari, nebo Marčo. Můžu se k tobě přidat? Chci taky vařit."
"Já jsem Jenna. Fajn, budeš mýt nádobí, krájet bábovku ... a obsluhovat hosty u stolu", Kelly ukázala k malému stolku s židličkami, na kterém byli posazení dva roztrhaní plyšáci. A mě se to moc líbilo, tak jsem se okamžitě s Jelly skamarádila.
No a dneska jsme se dohodli, že půjdeme ven do parku a každá vymyslí nějakou hru, ale já jsem se k tomu ještě nedostala a asi hlavně proto, že u mě v pokojíčku je velká pohodlá postel, vedle které je noční stolek plný sladkostí a abych nezapomněla, směrem k posteli je natočená digitální televize LG s DVD přehrávačem. Je to můj malý luxus a nikdy se mi z něj nechce, ale když jsme se dohodli, že každá něco vymyslí, tak se budu snažit.
Dálkovým ovladačem vypnu televizi, vstanu a ustelu si postel, vytáhnu si malou knížku s nápady, co dělat když je nuda, sednu si k dřevěnému psacímu stolu na polstrovanou židli a čtu si ji. Přitom žvýkám moji oblíbenou Huba-Buba žvýkačku v puse. Protože se mi nic nelíbí, usilovně se snažím něco vymyslet, ale napadají mě jen nápady, které bych neoznačila zrovna za geniální - jako například poslat naší...

(pokračování příště - 28.září 2011)

Concorde - úvod

3. září 2011 v 16:28 | Anna Volfová |  Kniha CONCORDE
Počínaje 14. září budou vycházet jednotlivé díly mé knihy Concorde. Další díly budou vycházet vždy v intervalu 14 dní. Doufám, že se vám budou líbit ;).